Шестой школьный день

План работы ў шосты школьны дзень   дзяржаўнай установы адукацыі “Затур’янскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя  школа"   на 2019/2020 навучальны год                                                                            

ЗАЦВЯРДЖАЮ                                                      

Дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі                                                                                                                               “Затур’янскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы     

сад - сярэдняя школа                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         _________  Э.В.Батурыцкая

                 02.09.2019

 

 План работы ў шосты школьны дзень дзяржаўнай установы адукацыі “Затур’янскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”

на 2019/2020 навучальны год  

 

Дата

Змест работы

Удзельнікі

Адказныя

7 верасня

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму.

1.

Конкурсная праграма «Чырвоны. Жоўты. Зялёны”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Завочнае падарожжа па гарадах Беларусі

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Дыспут “Патрыятызм – знак пытання?”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

У рамках акцыі “Міншчына спартыўная. Восень”. Тэнісны марафон

5 -10 класы

Івашкевіч А.К.

5.

Конкурсна-пазнавальная праграма “Свята ўрачыстасці кнігі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В., педагог- арганізатар

6.

Ролевые гульні па бяспецы “Мая бяспека”

1-4 класы

Быль Ж.В.,

педагог-псіхолаг

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

14 верасня

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Спартыўныя гульні

“Вясёлыя старты”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Конкурсная праграма “Шкодныя звычкі ці здароўе выбірайце самі”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Інтэлектуальная гульня “Маё здароўе – здароўе нацыі”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Прафілактычны марафон “Праўда пра курэнне, алкаголь і наркотыкі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог- арганізатар

5.

Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года. Восеньскі крос

2-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак  па развіццю пазнаваўчых працэсаў і крэатыўнасці малодшых школьнікаў “Чароўная краіна”

1-4 класы

Быль Ж.В.,

педагог-псіхолаг

21 верасня

Тэма: Дзень міру

1.

Занятак-падарожжа

“Краіна справядлівасці”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Дыскусія “Быць чалавекам”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Час зносін

“Падарожжа ў краіну талерантнасці”

 

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Прагляд відэафільма

“Права на шчасце”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Спаборніцтвы “Шкаліяда”

5-7 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Конкурс чытальнікаў

“Чытаем пра вайну”

1-4 класы

Верам’ева Н.І., бібліятэкар

7.

Час зносін “Я выбіраю здароўе”

5-7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

28 верасня

Тэма: Дзень міласэрнасці

1.

Акцыя “Падарунак сябру”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Святочная праграма

“Дзень дабрыні і павагі”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Пазнавальны час “Перад старасцю схіляем галаву”

 

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Акцыя “Падзяліся цеплынёй душы сваёй”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

6-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснога ўзаемадзеяння (занятак 1)

9, 10 класы

 

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

5 кастрычніка

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Вечар загадак

“Праца – аснова жыцця”

1-4 класы

Кухта Т.К.

 

2.

Вусны часопіс

“Спяшайся рабіць дабро”

5-7 класы

Кухта С.М.

 

3.

Дыскусійныя арэлі “Быць патрыётам – быць грамадзянінам”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Турнір знаўцаў дзяржаўнай сімволікі

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Падрыхтоўка каманды па шашках, настольным тэнісе

Члены каманды

Івашкевіч А.К.

 

6.

Занятак па развіцці пазнавальных працэсаў і крэатыўнасці малодшых школьнікаў (1-4 кл.). Кансультаванне навучэнцаў па індывідуальнаму запросу

1–4  класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

12 кастрычніка

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Гульня-віктарына “Асноўныя правілы асабістай гігіены”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Ролевая гульня “Будзьце здаровы! Пагаворым аб шкодзе курэння”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Час зносін “Сакрэты здароўя”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Гульнявыя арэлі “Формула здароўя”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Спартландыя “Восень спартыўная”

5-8 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультаванне бацькоў “Прычыны ўзнікнення неўрозаў у дзяцей”

Дыскусія з бацькамі “Узаемапаразуменне ў сям’і”

Законныя прадстаўнікі

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

19 кастрычніка

Тэма: Дзень увагі і клопату

1.

Акцыя “Падаруй усмешку”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Круглы стол “Рабіць дабро спяшайся”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Практыкум-разважанне

“Аб жорсткасці і спачуванні”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізічнай культуры

10 клас

Івашкевіч А.К.

5.

Пазнавальная віктарына

“У свеце жывёл"

1–4 класы

Верам’ёва Н.І., бібліятэкар

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснага ўзаемадзеяння (занятак 2)

5 – 7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

28 кастрычніка

 

26 кастрычніка

 

 

Тэма: Дзень прафарыентацыі

1.

Экскурсія “Асеннія клопаты”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Гульня-падарожжа “Свет прафесій”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Гадзіна зносін “Лабірынты прафесій”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Тэлемост “Выбар прафесіі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

“Валейбол запрашае сяброў”

6-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Псіхалагічны трэнінг “Я і маё будучае”

9,10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

 

2 лістапада

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Час беларускай народнай гульні

1-4 класы

Кухта Т.К.

 

2.

Час зносін “Я ў маёй сям’і”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Дыспут “Называцца чалавекам лёгка – быць чалавекам цяжка”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “Гонар мой – мая Беларусь”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Падрыхтоўка да спаборніцтваў па шашках, тэнісу

Зборная каманды

Івашкевіч А.К.

 

6.

Ролевая гульня “Правілы, па якіх мы жывём”

5-7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

9 лістапада

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Акцыя “Усім светам супраць тытуню”. Чытанне казкі “Як мядзведзь трубку курыў”

1-4 класы

Бялова Н.К.

 

2.

Спартыўнае свята “Будучыя чэмпіёны”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Прафілактычнае казіно “У краіне шкодных звычак”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

 

4.

Гульнёвая праграма “На здароўе!”

5-8 класы

Верам’ёва Н.І.,

бібліятэкар

5.

Спаботніцтвы па піянерскім мячы, валейболе

3-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Псіхалагічны занятак “Давайце падумаем… пра шчасце”

8-10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

16 лістапада

Тэма: Дзень бяспекі

1.

Гульнёвая праграма “Правілы для ўсіх”

1-4 класы

Быль Ж.В.

 

2.

Шоу-праграма “Мы – за бяспечнасць”

5-7 класы

Кухта С.М.

 

3.

Пазнавальная пляцоўка “Ведай правілы дарожнага руху, як табліцу множання”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Практыкум “Маё жыццё – мой выбар”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Спаборніцтвы па рухомых гульнях “Вас выклікае спартландыя”

5-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснага ўзаемадзеяння (3 занятак)

Занятак для падлеткаў “Камяні сяброўства”

9,10 класы

 

5 – 8 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

23 лістапада

Тэма:  Дзень малой радзімы

1.

Падарожжа ў мінулае “Хата ўцехамі багата”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

 

2.

Інтэлектуальная гульня “Сцяжынкамі роднага краю”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Віртуальнае падарожжа “Куточкі Нясвіжа”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Акцыя “Мы – патрыёты”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Стральба з ПВ. Падрыхтоўка да спаборніцтваў “Снежны снайпер”

Члены каманды

Івашкевіч А.К.

6.

Ролевыя гульні па бяспецы “Мая бяспека”

Занятак “Курыць ці не курыць?”

5-7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

30 лістапада

Тэма: Дзень прафілактыкі СНІДу

1.

Гульня-спаборніцтва “Здаровым быць здорава”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Прафілактычны марафон “Пра Бяду, імя якой СНІД”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Вусны часопіс “СНІД – чума ХХI стагоддзя”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Прэс-канферэнцыя “СНІД – не спіць”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Стральба з ПВ

5-9 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак па развіцці пазнавальных працэсаў і крэатыўнасці малодшых школьнікаў

Псіхалагічная гульня “Жыццё”

1 – 4 класы

 

 

9,10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

7 снежня

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Вусны часопіс “Па старонках закона па правах дзцяці”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Сустрэча ў бібліятэцы «Добрая кніга- твой сябар»

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Гадзіна пытанняў і адказаў “Ці ведаеш ты закон”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Конкурс малюнкаў “Мой родны край”

5-7 класы

Верам’ёва Н.І., бібліятэкар

5.

Фестываль баскетболу

5-11 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультацыя для бацькоў “5 простых крокаў, каб пазбавіцца пачуцця трывогі”

Гутарка “Як не праглядзець падлетка”

Законныя прадстаўнікі

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

14 снежня

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Занятак-практыкум “Хачу здаровым быць”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Інтэлектуальна-пазнавальны час “Мазаіка здароўя”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Вусна часопіс “Горкія плады салодкага жыцця”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Дыспут “Тваё жыццё”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Спартландыя “Казачная краіна”

1-4 класы

Івашкевіч А.К.

 

6.

Кансультацыя для бацькоў па індывідуальнаму запросу

Законныя прадстаўнікі

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

21 снежня

Тэма: Дзень гульняў і забаў

1.

Гадзіна гульні “Разам весялей”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Экалагічная гульня “Загадкі прыроды”

5-7 класы

Чудук л.А.

3.

Карагод гульняў і забаў

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Сюжэтна-ролевая гульня “У гасцях у казкі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Зімовыя гульні і забавы

1-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснага ўзаемадзеяння (4 занятак)

5 – 7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

28 снежня

Тэма: Навагодні дзень

 

1.

Конкурсная праграма “Ура! Канікулы!”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Гульнявая праграма “Добры дзень, Новы год!”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Інфармацыйна-забаўляльная праграма “Падарожжа ў Новы год”

8-10 класы

Таратута Н.В.

5.

Спартландыя “Вясёлыя старты”

1-5 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультацыя навучэнцаў “Як зняць эмацыянальнае напружанне”

Па запытах навучэнцаў

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

 

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

 

4 студзеня

 

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

 

1.

Дыспут “Беларусь, мая родная”

1 – 4 класы

Бялова Н.К.

2.

Дзелавая гульня “Наш старт сёння ў будучае заўтра”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Гадзіна здароўя “Маладзецкія забавы”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Віктарына “Па краі Нясвіжскім”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Конкурсная праграма “Лядовыя арэлі”

1 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Лекторый “Нефармальныя маладзёжныя аб’яднанні”

9, 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

11 студзеня

Тэма: Дзень здароўя спорту і турызму

1.

Сямейнае свята “Снежны бум”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Гульня-падарожжа “Сакрэты Здароўя”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Вусны часопіс “Моладзь у зоне рызыкі”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

5.

Спартландыя “Зімовыя забавы”

1 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Прэс-канферэнцыя “Не наркотыкам, жыццю – так!”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

7.

Гульня “Радасць. Што такое міміка?”

1 – 4 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

18 студзеня

Тэма: Дзень эканомікі

1.

Школа эканамічнага поспеху “Вывучаем свет фінансаў”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Вусны часопіс “Эканоміка ў лічбах і фактах”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Спаборніцтвы “Зимний переполох»

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Гульня-падарожжа “Грошы любяць лік”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Спаборніцтвы “Снежны снайпер”

6 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг развіцця крэатыўнасці

9 – 11 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

25 студзеня

Тэма: Дзень творчасці і захапленняў

1.

Конкурсная праграма “Зімовыя забавы”

1 – 4 класы

Кухта Т.К.

2.

Калейдаскоп гульняў

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Конкурсная праграма “Гаспадыня”

8-11 класы

Ленковец В.З.

4.

Пазнавальная праграма “Шчаслівы выпадак”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Падрыхтоўка каманд па баскетболу, валейболу

6 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Конкурс зімовых скульптур “Зімовая казка”

1 – 10 класы

Класныя кіраўнікі

7.

Урок псіхалогіі “Я і іншыя”

1 – 4 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

8.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

 

1 лютага

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Спартыўная забава “Зімовыя забавы з Бабай Ягой”

1 – 4 класы

Бялова Н.К.

2.

Завочнае падарожжа “Беларусь – мая Айчына”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Круглы стол “Я – беларус”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Конкурс малюнкаў “беларускія краявіды”

1 -4 класы

Верам’ёва Н.І.,

бібліятэкар

5.

Затур’янская лыжня - 2020

5-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Круглы стол “Што ўлічваць пры выбары прафесіі?”

9, 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

8 лютага

Тэма: Дзень здароўя спорту і турызму

1.

Пазнавальная гульня “Здаровыя звычкі ў харчаванні”

1 – 4 класы

Быль Ж.В.

2.

Конкурсная праграма “Здаровым быць здорава”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Спартыўная конкурсная праграма “Вясёлыя старты”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Ролевая гульня “Будзьце здаровы! Пагаворым аб шкодзе курэння”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Міні-хакей “Шайбу! Шайбу!”

1 – 10 класа

Івашкевіч А.К.

6.

Урок псіхалогіі “Мае здольнасці”

5 – 8 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

15 лютага

Тэма: Дзень памяці афганскай вайны

1.

Аперацыя “Памяць”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Гульня-конкурс “Зімовая мазаіка”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Гадзіна памяці “А памяць сэрца беражэ”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Кіналекторый “Апошні салдат Афганістана”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Падрыхтоўка каманд па баскетболу, валейболу

6 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Дзелавая гульня “Праблемы залежнасцей”

 

9,10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

22 лютага

Тэма: Дзень мужнасці

 

1.

Спартыўнае свята “Коктейль здоровья”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Гульня-віктарына “У здаровым целе – здаровы дух”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Дыскусійныя арэлі “Колькі каштуе мір”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Конкурсная праграма “Добры моладзец”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Карагод спартыўных і рухомых гульняў

1 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

 

7.

Круглы стол “Што такое “ідэальнае Я?”

1 – 4 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

29 лютага

Тэма: Дзень сямейных традыцый

1.

Трэнінг “Кола сяброў. Сяброўства – чароўная сіла”

1 – 4 класы

Бялова Н.К.

2.

Гадзіна зносін “Сям’я – усяму пачатак”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Пазнаваўчая пляцоўка “Сям’я і сямейныя каштоўнасці”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Час зносін “Сям’я ў маім жыцці”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Квэст-гульня “Малыя алімпійскія гульні”

6-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Круглы стол “Ці ўмееце вы арганізаваць свой вольны час?”

5 – 8 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

7 сакавіка

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Камера глядзіць у свет “Трагедыя Хатыні”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Эрудыт-круіз “Краіна мая – Беларусь”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Інтэлектуальна-пазнаваўчая гульня “Гонар мой – мая Беларусь”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Турнір “Я – грамадзянін Беларусі”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5 .

Падрыхтоўка да спаборніцтваў па баскетболу

 

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак з элементамі трэнінга “Мой выбар, мой шлях”

9, 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

14 сакавіка

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Квест-гульня “За здароўем”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Занятак-дыскусія “У модзе здаровы лад жыцця”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Спартыўны дзённік “Гісторыя алімпійскіх гульняў”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Пазнавальны час “Беражы здароўе змоладу”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Баскетбол

5 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Псіхалагічны занятак –гульня “Як не стаць наркаманам”

8 – 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

 

21 сакавіка

 

Тэма: Дзень лесу

1.

Падарожжа ў горад - Экаград

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Конкурсная праграма “Лясныя таямніцы”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Турнір “Лес – багацце краіны”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Гульня-віктарына “Зямля пад белымі крыламі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Вясёлыя старты

1-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Камунікатыўныя гульні “Вучымся зносінам”

1 – 4 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

28 сакавіка

Тэма: Дзень гумару

1.

Віктарына вясёлых заданняў для малодшых школьнікаў

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Займальная праграма “Смех і добры настрой”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Гульнявыя арэлі “Лучше лопнуть нам от смеха, чем от скуки умереть»

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Забаўляльная праграма “З жартам жыць весела”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Падрыхтоўка да спаборніцтваў па мнагабор’ю ГФОК

7 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак “Аўтапартрэт”

5 – 8 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

4 красавіка

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Прагляд відэа-прэзентацыі “Героі Беларусі”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Пазнавальная праграма “Падарожжа па Беларусі”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Старонкі гісторыі “Мая Нясвіжчына”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Дыскусія “Вечныя каштоўнасці”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Гадзіна настольных гульняў

5-7 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Гульня “Востраў”

9, 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

11 красавіка

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Гадзіна гульні “Будзь спартыўным і здаровым”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Пазнавальная гадзіна “Мы павінны расці здаровымі”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Дыскусійныя арэлі “Мы за здаровы лад жыцця”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Гульня-разважанне “Наркотыкам – Не!”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Вясновы крос

1 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак “Узаемадзеянне з іншымі людзьмі”

1 – 4 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

18 красавіка

Тэма: Дзень працы

1.

Пазнаваўчая гадзіна “Праца – аснова жыцця”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Ток-шоу “Мары аб прафесіі”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Дыспут «Жизнь без труда – путь в никуда»

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Акцыя “Наш утульны дом”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Акцыя “Чысты стадыён”

6 – 10 класы

 

Івашкевіч А.К.

6.

Прафарыентацыйная гульня “На прыступках да кар’еры”

8 – 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

 

25 красавіка

Тэма: Дзень экалогіі

1.     11.

КВЗ “У свеце жывёл”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Экалагічнае асарці “Гэта зямля мая  і твая”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Завочнае падарожжа па старонках Чырвонай кнігі Беларусі

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Экалагічная экскурсія “Прырода вакол нас”

1 -5 класы

Верам’ёва Н.І.,

бібліятэкар

5.

Экалагічны калейдаскоп “Знаўцы прыроды”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

6.

Спаборніцтвы па ГФОК

Падрыхтоўка да раённых спаборніцтваў па легкаатлетычным кросе

Члены каманды

Івашкевіч А.К.

7.

Урок псіхалогіі “Я і мая сям’я”

1 – 4 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

2 мая

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Экскурсія “Мая малая радзіма”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Пазнавальная гадзіна “Мае славутыя землякі”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Вусны часопіс “Жыву ў Беларусі і тым ганаруся”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Адкрыты мікрафон “Школа самапавагі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Міні-футбол

5-9 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Урок псіхалогіі “Канфлікты, шляхі іх вырашэння”

9, 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

16 мая

Тэма: Дзень сям’і

1.

Конкурс малюнкаў “Мая сям’я”

 

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Круглы стол “Мая сям’я – надзея і апора”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Ролевая гульня “Канфлікты ў сям’і”

 

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Акцыя “Мудрыя думкі аб сям’і”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Турыстычныя спаборніцтвы

3 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультацыя “Арганізацыя адпачынку навучэнцаў”

Педагагічны калектыў

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

23 мая

Тэма: Дзень піянерыі

1.

Гульнявая праграма “Умей гуляць, умей сябраваць”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Гульня-падарожжа “Пад пунсовымі ветразямі”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Старонкі гісторыі “Мая краіна ў датах”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Інтэлект-гульня “Хто хоча стаць піянерам?”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Спартыўнае свята “Бывай, школа! Добры дзень, канікулы!”

1 – 10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультацыя для навучэнцаў “Хутка экзамены”

9, 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

30 мая

Тэма: Дзень здароўя і бяспекі, прысвечаны завяршэнню навучальнага года

1.

Гульня-падарожжа “У краіне Здароўя”

1-4 класы

Бялова Н.К.

 

2.

Конкурсная праграма “Ура! Канікулы!”

5-7 класы

Кухта С.М.

 

3.

Спартыўнае свята “Кур’ёзы спорту”

8-10 класы

Таратута Н.В.

 

4.

Пазнавальны час “Утром, вечером и днём осторожен будь с огнём!»

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Ваенна-патрыятычная гульня «Зарніца»

1-10 класы

Івашкевіч А.К.

 

6.

Псіхалагічны занятак “Бяспечнае лета”

6 – 10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

 


              

 

 

свернуть

График проведения консультаций учителями-предметниками государственного учреждения образования “Затурьянский учебно-педагогический комплекс детский сад – средняя школа” в шестой школьный день

ГРАФІК работы спецыялістаў У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ на 2019/2020 навучальны год

ГРАФІК РАБОТЫ БІБЛІЯТЭКІ, КАМП’ЮТАРНАГА КЛАСА, СПАРТЫЎНАЙ І ТРЭНАЖОРНАЙ ЗАЛЫ Ў ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ на 2019/2020 навучальны год

ГРАФІК РАБОТЫ АБ'ЯДНАННЯЎ ПА ІНТАРЭСАХ У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ

ГРАФІК РАБОТЫ АБ'ЯДНАННЯЎ ПА ІНТАРЭСАХ У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ

свернуть

ГРАФІК ДЗЯЖУРСТВА ПЕДАГОГАЎ У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ на II паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года