Графики работы в шестой школьный день

План работы ў шосты школьны дзень дзяржаўнай установы адукацыі “Затур’янскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа" на 2019/2020 навучальны год

 

ЗАЦВЯРДЖАЮ                                                      

Дырэктар дзяржаўнай установы адукацыі                                                                                                                               “Затур’янскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы     

сад - сярэдняя школа                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         _________  Э.В.Батурыцкая

                 02.09.2019

 

План работы ў шосты школьны дзень дзяржаўнай установы адукацыі “Затур’янскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”

на 2019/2020 навучальны год  

                   I   паўгоддзе                                                                                      

 

Дата

Змест работы

Удзельнікі

Адказныя

7 верасня

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму.

1.

Конкурсная праграма «Чырвоны. Жоўты. Зялёны”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Завочнае падарожжа па гарадах Беларусі

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Дыспут “Патрыятызм – знак пытання?”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

У рамках акцыі “Міншчына спартыўная. Восень”. Тэнісны марафон

5 -10 класы

Івашкевіч А.К.

5.

Конкурсна-пазнавальная праграма “Свята ўрачыстасці кнігі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В., педагог- арганізатар

6.

Ролевые гульні па бяспецы “Мая бяспека”

1-4 класы

Быль Ж.В.,

педагог-псіхолаг

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

14 верасня

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Спартыўныя гульні

“Вясёлыя старты”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Конкурсная праграма “Шкодныя звычкі ці здароўе выбірайце самі”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Інтэлектуальная гульня “Маё здароўе – здароўе нацыі”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Прафілактычны марафон “Праўда пра курэнне, алкаголь і наркотыкі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог- арганізатар

5.

Дзень здароўя, прысвечаны пачатку навучальнага года. Восеньскі крос

2-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак  па развіццю пазнаваўчых працэсаў і крэатыўнасці малодшых школьнікаў “Чароўная краіна”

1-4 класы

Быль Ж.В.,

педагог-псіхолаг

21 верасня

Тэма: Дзень міру

1.

Занятак-падарожжа

“Краіна справядлівасці”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Дыскусія “Быць чалавекам”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Час зносін

“Падарожжа ў краіну талерантнасці”

 

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Прагляд відэафільма

“Права на шчасце”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Спаборніцтвы “Шкаліяда”

5-7 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Конкурс чытальнікаў

“Чытаем пра вайну”

1-4 класы

Верам’ева Н.І., бібліятэкар

7.

Час зносін “Я выбіраю здароўе”

5-7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

28 верасня

Тэма: Дзень міласэрнасці

1.

Акцыя “Падарунак сябру”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Святочная праграма

“Дзень дабрыні і павагі”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Пазнавальны час “Перад старасцю схіляем галаву”

 

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Акцыя “Падзяліся цеплынёй душы сваёй”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

6-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснога ўзаемадзеяння (занятак 1)

9, 10 класы

 

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

5 кастрычніка

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Вечар загадак

“Праца – аснова жыцця”

1-4 класы

Кухта Т.К.

 

2.

Вусны часопіс

“Спяшайся рабіць дабро”

5-7 класы

Кухта С.М.

 

3.

Дыскусійныя арэлі “Быць патрыётам – быць грамадзянінам”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Турнір знаўцаў дзяржаўнай сімволікі

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Падрыхтоўка каманды па шашках, настольным тэнісе

Члены каманды

Івашкевіч А.К.

 

6.

Занятак па развіцці пазнавальных працэсаў і крэатыўнасці малодшых школьнікаў (1-4 кл.). Кансультаванне навучэнцаў па індывідуальнаму запросу

1–4  класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

12 кастрычніка

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Гульня-віктарына “Асноўныя правілы асабістай гігіены”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Ролевая гульня “Будзьце здаровы! Пагаворым аб шкодзе курэння”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Час зносін “Сакрэты здароўя”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Гульнявыя арэлі “Формула здароўя”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Спартландыя “Восень спартыўная”

5-8 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультаванне бацькоў “Прычыны ўзнікнення неўрозаў у дзяцей”

Дыскусія з бацькамі “Узаемапаразуменне ў сям’і”

Законныя прадстаўнікі

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

19 кастрычніка

Тэма: Дзень увагі і клопату

1.

Акцыя “Падаруй усмешку”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Круглы стол “Рабіць дабро спяшайся”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Практыкум-разважанне

“Аб жорсткасці і спачуванні”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Падрыхтоўка да алімпіяды па фізічнай культуры

10 клас

Івашкевіч А.К.

5.

Пазнавальная віктарына

“У свеце жывёл"

1–4 класы

Верам’ёва Н.І., бібліятэкар

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснага ўзаемадзеяння (занятак 2)

5 – 7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

28 кастрычніка

 

26 кастрычніка

 

 

Тэма: Дзень прафарыентацыі

1.

Экскурсія “Асеннія клопаты”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Гульня-падарожжа “Свет прафесій”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Гадзіна зносін “Лабірынты прафесій”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Тэлемост “Выбар прафесіі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

“Валейбол запрашае сяброў”

6-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Псіхалагічны трэнінг “Я і маё будучае”

9,10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

 

2 лістапада

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Час беларускай народнай гульні

1-4 класы

Кухта Т.К.

 

2.

Час зносін “Я ў маёй сям’і”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Дыспут “Называцца чалавекам лёгка – быць чалавекам цяжка”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Інтэлектуальна-пазнавальная гульня “Гонар мой – мая Беларусь”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Падрыхтоўка да спаборніцтваў па шашках, тэнісу

Зборная каманды

Івашкевіч А.К.

 

6.

Ролевая гульня “Правілы, па якіх мы жывём”

5-7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

9 лістапада

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Акцыя “Усім светам супраць тытуню”. Чытанне казкі “Як мядзведзь трубку курыў”

1-4 класы

Бялова Н.К.

 

2.

Спартыўнае свята “Будучыя чэмпіёны”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Прафілактычнае казіно “У краіне шкодных звычак”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

 

4.

Гульнёвая праграма “На здароўе!”

5-8 класы

Верам’ёва Н.І.,

бібліятэкар

5.

Спаботніцтвы па піянерскім мячы, валейболе

3-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Псіхалагічны занятак “Давайце падумаем… пра шчасце”

8-10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

16 лістапада

Тэма: Дзень бяспекі

1.

Гульнёвая праграма “Правілы для ўсіх”

1-4 класы

Быль Ж.В.

 

2.

Шоу-праграма “Мы – за бяспечнасць”

5-7 класы

Кухта С.М.

 

3.

Пазнавальная пляцоўка “Ведай правілы дарожнага руху, як табліцу множання”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Практыкум “Маё жыццё – мой выбар”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Спаборніцтвы па рухомых гульнях “Вас выклікае спартландыя”

5-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснага ўзаемадзеяння (3 занятак)

Занятак для падлеткаў “Камяні сяброўства”

9,10 класы

 

5 – 8 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

23 лістапада

Тэма:  Дзень малой радзімы

1.

Падарожжа ў мінулае “Хата ўцехамі багата”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

 

2.

Інтэлектуальная гульня “Сцяжынкамі роднага краю”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Віртуальнае падарожжа “Куточкі Нясвіжа”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Акцыя “Мы – патрыёты”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Стральба з ПВ. Падрыхтоўка да спаборніцтваў “Снежны снайпер”

Члены каманды

Івашкевіч А.К.

6.

Ролевыя гульні па бяспецы “Мая бяспека”

Занятак “Курыць ці не курыць?”

5-7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

30 лістапада

Тэма: Дзень прафілактыкі СНІДу

1.

Гульня-спаборніцтва “Здаровым быць здорава”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Прафілактычны марафон “Пра Бяду, імя якой СНІД”

5-7 класы

Чудук Л.А.

3.

Вусны часопіс “СНІД – чума ХХI стагоддзя”

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Прэс-канферэнцыя “СНІД – не спіць”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Стральба з ПВ

5-9 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Занятак па развіцці пазнавальных працэсаў і крэатыўнасці малодшых школьнікаў

Псіхалагічная гульня “Жыццё”

1 – 4 класы

 

 

9,10 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

7 снежня

Тэма: Дзень грамадзянскасці і патрыятызму

1.

Вусны часопіс “Па старонках закона па правах дзцяці”

1-4 класы

Бялова Н.К.

2.

Сустрэча ў бібліятэцы «Добрая кніга- твой сябар»

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Гадзіна пытанняў і адказаў “Ці ведаеш ты закон”

8-10 класы

Таратута Н.В.

4.

Конкурс малюнкаў “Мой родны край”

5-7 класы

Верам’ёва Н.І., бібліятэкар

5.

Фестываль баскетболу

5-11 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультацыя для бацькоў “5 простых крокаў, каб пазбавіцца пачуцця трывогі”

Гутарка “Як не праглядзець падлетка”

Законныя прадстаўнікі

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

14 снежня

Тэма: Дзень здароўя, спорту і турызму

1.

Занятак-практыкум “Хачу здаровым быць”

1-4 класы

Быль Ж.В.

2.

Інтэлектуальна-пазнавальны час “Мазаіка здароўя”

5-7 класы

Балтуцкая Г.В.

3.

Вусна часопіс “Горкія плады салодкага жыцця”

8-10 класы

Ленкавец В.З.

4.

Дыспут “Тваё жыццё”

Члены БРСМ

Ленкавец В.З.

5.

Спартландыя “Казачная краіна”

1-4 класы

Івашкевіч А.К.

 

6.

Кансультацыя для бацькоў па індывідуальнаму запросу

Законныя прадстаўнікі

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

21 снежня

Тэма: Дзень гульняў і забаў

1.

Гадзіна гульні “Разам весялей”

1-4 класы

Верам’ёва Н.І.

2.

Экалагічная гульня “Загадкі прыроды”

5-7 класы

Чудук л.А.

3.

Карагод гульняў і забаў

8-10 класы

Івашкевіч А.К.

4.

Сюжэтна-ролевая гульня “У гасцях у казкі”

Члены БРПА

Балтуцкая Г.В.,

педагог-арганіз.

5.

Зімовыя гульні і забавы

1-10 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Трэнінг эфектыўнага асобаснага ўзаемадзеяння (4 занятак)

5 – 7 класы

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

28 снежня

Тэма: Навагодні дзень

 

1.

Конкурсная праграма “Ура! Канікулы!”

1-4 класы

Кухта Т.К.

2.

Гульнявая праграма “Добры дзень, Новы год!”

5-7 класы

Кухта С.М.

3.

Інфармацыйна-забаўляльная праграма “Падарожжа ў Новы год”

8-10 класы

Таратута Н.В.

5.

Спартландыя “Вясёлыя старты”

1-5 класы

Івашкевіч А.К.

6.

Кансультацыя навучэнцаў “Як зняць эмацыянальнае напружанне”

Па запытах навучэнцаў

Быль Ж.В., педагог-псіхолаг

 

7.

Пасяджэнне сямейнага клуба “Ветразь”

Члены клуба

Кухта Т.К., кіраўнік клуба

 

 

свернуть

График проведения консультаций учителями-предметниками государственного учреждения образования “Затурьянский учебно-педагогический комплекс детский сад – средняя школа” в шестой школьный день

ГРАФІК работы спецыялістаў У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ на 2019/2020 навучальны год

ГРАФІК РАБОТЫ БІБЛІЯТЭКІ, КАМП’ЮТАРНАГА КЛАСА, СПАРТЫЎНАЙ І ТРЭНАЖОРНАЙ ЗАЛЫ Ў ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ на 2019/2020 навучальны год

ГРАФІК РАБОТЫ АБ'ЯДНАННЯЎ ПА ІНТАРЭСАХ У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ

ГРАФІК ДЗЯЖУРСТВА ПЕДАГОГАЎ У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ на I паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года